Home » Ковачевски на чело, Заев до него: СДСМ покажува сплотеност?

Ковачевски на чело, Заев до него: СДСМ покажува сплотеност?

by Журнал.мк

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на фејсбук објави фотографии од вечерашниот состанок на како што напишал стратешкиот тим. Интересно е што на фотографиите е и екс премиерот Зоран Заев кој седи до Ковачевски. Еве што покрај фотогалеријата од состанокот напишал Ковачевски.

Фотогалеријата најверојатно имаа и друга цел – да се елиминираат шпекулациите во јавноста дека Зоран Заев работи во интерес на Христијан Мицковски и бил близок со него и со ВМРО ДПМНЕ а во СДСМ Заев бил фракција која работи против сегашниот лидер Ковачевски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More