Home » Ковачевски: Митрески ќе ја извршува функцијата посветено и одговорно

Ковачевски: Митрески ќе ја извршува функцијата посветено и одговорно

by Журнал

Премиерот во оставка и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, му го честиташе изборот на Јован Митрески за претседател на македонското Собрание и му посака успех во работата.

„Уверен сум дека Митрески ќе ја извршува функцијата посветено и одговорно, во интерес на граѓаните и доброто на државата“, напиша Ковачевски на Фејсбук.

Собранието денеска со 64 гласови „за“ и 40 „против“ го избра Митрески за претседател на Собранието откако неговиот претходник Талат Џафери беше предложен за мандатар на техничката влада, која треба да биде избрана на 28 јануари.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More