Home » Ковачевски го предводи владиниот тим во посетата на Софија

Ковачевски го предводи владиниот тим во посетата на Софија

by Журнал.мк

Владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски денеска заминува во официјална посета на Софија, каде што утре ќе се одржи заедничка седница на владите на Македонија и на Бугарија. Се очекува македонската делегација да биде пречекана од бугарскиот премиер Кирил Петков на плоштадот „Свети Александар Невски“ во 16 часот.

Предвидено е заедничката седница да се одржи утре во резиденцијата „Бојана”, како и да бидат потпишани еколку билатерални документи.

Заедничката седница следува по минатонеделната официјална посета на Петков на Скопје, кога беше договорено формирање на работни групи од двете страни.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More