Home » Костадиновска Стојчевска: Она што ние не направивме, нека го направи новата влада на ВМРО

Костадиновска Стојчевска: Она што ние не направивме, нека го направи новата влада на ВМРО

by Журнал.мк

Бисера Костадиновска Стојчевска пратеник и потпретседател во оставка на СДСМ во емисијата 24 анализа рече дека она што се случило од ратификацијата на Преспанскиот договор наваму беше една од најголемите придобивки и беше постигнат компромис.

– На Грција не и се допадна што ни беше признаена националноста и јазикот, а моравме да го направиме тој компромис. Овој договор беше направен за да се излезе од статусот на заробена држава која беше скаран со соседите и не можеше да оди напред. Она што ние не направивме, нека го направи новата влада на ВМРО-ДПМНЕ и тоа беше една од главните нивни реторики. – рече Костадиновска Стојчевска.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More