Home » Костадинов: Опасно е што национализмот се провлекува пред изборите

Костадинов: Опасно е што национализмот се провлекува пред изборите

by Журнал.мк

„Опасно е што национализмот се провлекува пред изборите. Ќе се борам дека мора да го трасираме патот на државата во правец каде што е нашата иднина и нашата можност да создадеме функциионална држава и систем. На тој план не гледам алтернатива“ рече потпретседателот на СДСМ и градоначалник на Валандово, Перо Костадинов во „Студио 10“ на ТВ24.

Тој додаде дека со националистичките теми се прави дефокус од она што значи реално живеење и подобрување на условите за живот на граѓаните.

„Имаме трасиран план и мораме сите да направиме национално единство и да немаме дилеми кои се стратешките цели на државата. Често за теснопартиски интереси ги жртвуваме стратешките цели, затоа тука не смее да има компромис“ рече Костадинов.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More