Home » Костадин Ацевски назначен за директор на „Македонија Пат“

Костадин Ацевски назначен за директор на „Македонија Пат“

by Журнал.мк

Костадин Ацевски е назначен за в.д.директор на Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта – Скопје, познато уште и како „Македонија Пат“.

Ацевски доаѓа на местото на Беким Мемеди, кој исто така беше вршител на должност на оваа позиција.

Ацевски беше пратеник во претходниот собраниски состав, а кратко време потоа беше в.д. директор на Управата за хидрометеоролошки работи.

На крајот од минатата година беше избран за член на Извршниот одбор на СДСМ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More