Home » Косово ќе ја пренамени луксузната вила на Радојчиќ во полициска станица

Косово ќе ја пренамени луксузната вила на Радојчиќ во полициска станица

by Журнал.мк

Луксузната вила на организаторот на нападот во Косово, Милан Радојчиќ, која се наоѓа на езерото Газивода, ќе биде пренаменета во полициска станица за косовските полицајци, најави министерот за внатрешни работи на Косово, Џелал Свечла.

На прес-конференција, Свечла изјави дека вилата била изградена на земјиште во сопственост на Агенцијата за шумарство на Косово и дека побарал од министерот за земјоделство таа да биде пренаменета во полициска станица.

„Сакаме да биде користена од полицијата како станица за единицата со чамци“,

изјави косовскиот шеф на полицијата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More