Home » Конститутивна седница на новиот состав на ДКСК

Конститутивна седница на новиот состав на ДКСК

by Журнал

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе одржи конститутивна седница. Новиот состав на ДКСК започна со работа пред една недела откако претседателката Комисијата Татјана Димитровска и членовите на новиот состав на ДКСК Цвета Ристовска, Софија Спасова Медарска, Бесник Џемаиљи, Билјана Каракашова Шулев, Сервет Демири и Зоран Богоевски, по изборот, во Собранието дадоа свечна изјава.

На дневен ред на денешната седница на дкск е избор на заменик претседател, состојба на предмети како и активности во врска со надлежностите на антикорупциската комисија за време на изборниот период.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More