Home » Концертот на „Нови Фосили“ во Скопје ќе биде нивно последно гостување во земјава

Концертот на „Нови Фосили“ во Скопје ќе биде нивно последно гостување во земјава

by Журнал.мк

Популарната хрватска поп група „Нови Фосили“ ќе одржи концерт во Скопје на 9-ти април, во Македонската филхармонија, и настанот ќе биде дел од нивната турнеја за збогување со публиката.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, по 55 години на сцената, членовите на бендот решиле дека е време за проштална турнеја.

– Зад нас се многу години, многу работи поминавме заедно. Време е. Но, кога веќе се простуваме, тоа ќе го направиме како што треба – изјави вокалистката Сања Долежал за Глазба.хр.

Освен во Скопје, групата ќе одржи концерти во повеќе градови во поранешните Југословенски републики, а во ноември ќе го одржат последниот настап во Арена Загреб. Концертите се најавени како настани за сите генерации и Долежал вели дека се среќни што песните им ги слушаат и млади и стари.

Концертот во Скопје ќе биде нивно гостување во земјава по три децении пауза, а влезниците по цени од 1.500 до 2.100 денари се пуштени во продажба.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More