Home » Комисијата за финансирање ќе ги разгледува ревизорските извештаи за работата на Клиниката за онкологија

Комисијата за финансирање ќе ги разгледува ревизорските извештаи за работата на Клиниката за онкологија

by Журнал.мк

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ќе расправа за ревизорските извештаи за 2021 година на Клиниката за онкологија.

Единствена точка на дневен ред на оваа седница на Комисијата се конечни извештаи на Овластениот државен ревизор за извршена ревизија на финансиските извештаи и ревизија на усогласеност за 2021 година во ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија Скопје.

По медиумските извештаи за злоупотреби со терапијата на Клиниката за онкологија обвинителството започна истрага, а во Собранието работи Анкетна комисија за скандалот на Онкологија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More