Home » Колинс убедливо со Швјонтек, си закажа финале со Барти!

Колинс убедливо со Швјонтек, си закажа финале со Барти!

by Журнал.мк

Даниеле Колинс од САД е втората финалистка во женска конкуренција на АО. Американката во полуфиналето немаше никакви проблеми против Ига Швјонтек од Полска и ја победи 2:0 во сетови или 6:4 и 6:1 во гемови. Ова полуфинале траеше еден час и 18 минути и во текот на целиот меч Колинс беше таа што го диктираше темпото и ги контролираше настаните на натпреварот.

Ова за Колинс е прво финале на гренслем – турнирите, и во него ќе ги одмери силите со Ешли Барти од Австралија, која пак претходно славеше против Медисон Кејс од САД.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More