Home » Кочанчанец возел со 5,31 промил алкохол во крвта – Го сруши рекордот во Македонија

Кочанчанец возел со 5,31 промил алкохол во крвта – Го сруши рекордот во Македонија

by Журнал.мк

Кочанчанец го сруши рекордот за најпијан возач во Македонија по количина на алкохол во крвта, кој е фатен од полицијата.

Имено, при проверка сообраќајната полиција утврдила дека тој го возел своето возило со цели 5,31 промили алкохол, иако законот дозволува само 0,5. Согласно одредбите во законот, овој возач е исклучен од сообраќај и одземена му е возачката.

Претходниот рекорд го држеше прилепчанец кај кого во август годинава полицијата измери 5,01 промили алкохол во крвта.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More