Home » Кој е виновен за падот на кредибилитетот на ЕУ во земјава? Одговара Поповски

Кој е виновен за падот на кредибилитетот на ЕУ во земјава? Одговара Поповски

by Журнал.мк

Првиот министер за животна средина и просторно планирање, Тони Поповски вечерва во емисијата „21 Анализа“ на ТВ21 одговори кој е потенцијалниот виновник за падот на кредибилитетот на Европската Унија во земјава.

Според него, факт е дека ова заостанување во процесот на преговори се случило поради опструкции на наши соседи – една стара членка и една понова членка на ЕУ.

„Се повеќе се гледа, особено во овие геополитички односи, еден, ако така можам да кажам, не толку ефикасен начин на одлучување бидејќи доаѓа до злоупотреба на правилата за едногласност“, додава Поповски.

Кој е виновен за падот на кредибилитетот на ЕУ во земјава? Одговара Поповски
реклама

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More