Home » Кој ќе го добие партискиот печат, Села или Таравари, ќе одлучи Управен суд

Кој ќе го добие партискиот печат, Села или Таравари, ќе одлучи Управен суд

by Журнал

Без присуство на Таравари, во Скопје заседаваше централното претседателство на Алијанса на Албанците. Села побара разрешување на Таравари преку иницијатива што ја поддршаа 108 делегати, а за тоа ќе заседава конгрес.

Партискиот претседател пак во четвртокот во Куманово го свика централно собрание на кое доби поддршка од 85 делегати за одлуката за опозициско престројување.

Каков епилог се очекува по расколот во Алијанса, каде ќе заврши партискиот печат, во рацете на Села или на Таравари?

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More