22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Кина не дозволи влез на СЗО во Вухан

Најчитани вести

На тимот на Светската здравствена организација која требаше да го истражува потеклото на Ковид-19 во Вухан не му беше дозволен влез во Кина.

СЗО испрати двајца претставници, но тие не успеаја да влезат во државата во која се поајви вирусот поради кој светот речиси една година живее во пандамија.

Претставниците на организацијата не влегле во Кина поради проблеми со визите објаснуваат од СЗО. Влезот на СЗО во Вухан беше догворен со Пекинг во декември по повеќемесечни преговори.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com