31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Ким го извади прстенот од Канје вреден 1,3 милиони долари, а светот веќе зуи како тие ќе поделат 2,2 милијарди долари!

Најчитани вести

Најпознатата ријалити sвезда на светот Ким Кардашиан (40) објави нова фотографија на социјалната мрежа Инстаграм на која позира без венчалниот и свршенички прстен вреден 1,3 милиони долари, среде медиумските натписи во врска со разводот со раперот Канје Вест (43) по 7 години брак.

Имено, познатата старлета објави ново селфи во долна облека од својот дом, а фотографијата покажува дека убавицата повеќе не носи бурма на раката.

На последната фотографија што ја објави на 5 јануари 2021 година, Ким позира во градник „Skims“ и гаќи во нејзината гардероба пред огледало, и повеќе не го носи прстенот на раката.

Освен венчалниот прстен, Ким не носи ниту огромен дијамантски веренички прстен што и го дал Кание, но фановите се помалку изненадени кога не го гледаат на нејзината рака бидејќи Ким избегнува да го носи постојано во јавноста по „грабежот на векот“ во Париз во 2016 година кога остана преплашена.

Канле Вест тежи 1,3 милијарди долари, додека Ким има „само“ 900 милиони долари, па фановите нивниот потенцијален развод го нарекуваат „развод од 2,2 милијарди долари“.

„Тој тврди дека има повеќе од 3 милијарди долари“, изјави извор близок до Канје.
Ким заработува околу милион долари според објавата на Инстаграм, а најголем принос и носат козметичката компанија „KKW“ и колекцијата долна облека „SKIMS“.

Ким и Канле треба да дистрибуираат заеднички стекнат имот – повеќе од 100 милиони долари во недвижен имот, 3,8 милиони долари во колекција автомобили, ранч од 14 милиони долари во Вајоминг, кој опфаќа 1.400 хектари земја и многу други имоти.

Во 2018 година, Канје за Божиќ го купи станот на Ким во Мајами, кој чинеше 14 милиони долари, а не е познато дали ќе побара целиот имот да се подели на половина.

Тие преговараат кој ќе го добие имотот во Калабасас вреден 40 милиони долари. Ким е сопственик на земјата, додека куќата се води во името на Канје. Таа сака да ги воспитува своите деца на самиот имот што го украсила како што посакала и сака да остане таму.

Ким се обиде да го заштити Канје и да му помогне во неговите ментални проблеми, но во меѓувреме таа во голема мера надмина сè и достигна до точка да сака развод – додаде изворот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com