Home » Кијеза ќе отсуствува седум месеци

Кијеза ќе отсуствува седум месеци

by Журнал.мк

Напаѓачот на Јувентус, Федерико Кијеза, имал успешна операција на коленото. Клубот соопшти дека фудбалерот ќе биде отсутен од тимот во наредните седум месеци.

Кијеза, ги повреди предните вкрстени лигаменти во коленото, на натпреварот против Рома на 9.јануари.

Јувентус се надеваат дека Киеза ќе биде подготвен за почетокот на наредната сезона.

Кијеза, оваа сезона, одигра 18 натпревари, постигнал четири гола и забележал исто толку асистенции.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More