Home » Кејт Мидлтон елегантна во црвен фустан изненади со музички перформанс за Божиќ

Кејт Мидлтон елегантна во црвен фустан изненади со музички перформанс за Божиќ

by Журнал.мк

Војвотката Кејт Мидлтон за Божиќ, ја изненади британската јавност со музички перформанс на пијано во рамки на програмата на „Together at Christmas” во катедралата Westminster Abbey, настан што таа го организира со цел да им оддаде признание на индивидуалци и организации од Британија кои дале особен придонес за општеството во текот на годината.

Кејт на пијано го придружуваше шкотскиот музичар Том Вокер во неговата изведба на песната „ For Those Who Can’t Be Here” и ова е всушност прв нејзин јавен настап од ваков карактер.

Покрај тоа што настанот беше пренесуван онлајн во живо, таа го објави и на нејзиниот официјален инстаграм профил.

Како што пренесува магазинот „People” според извори од кралското семејство, овој изненадувачки перформанс бил идеја токму на Кејт која уште од мала свири пијано.

За перформансот таа носи елегантен фустан-капут во симболична црвена боја, дизајн на креаторката Кетрин Вокер, која важи за омилена дизајнерка на војвотката, а била и една од омилените на принцезата Дијана.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More