31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Казнети над 300 граѓани поради неносење на маска за новогодишната ноќ

Најчитани вести

Во текот на изминатото деноноќие санкционирани се 322 граѓани кои не носеле лична заштита на лицето.

Министерството за внатрешни работи, кое утринава информираше за прекршоците, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со пандемијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com