3 C
Skopje
Friday, February 26, 2021

Казнети над 300 граѓани поради неносење на маска за новогодишната ноќ

Најчитани вести

Во текот на изминатото деноноќие санкционирани се 322 граѓани кои не носеле лична заштита на лицето.

Министерството за внатрешни работи, кое утринава информираше за прекршоците, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со пандемијата.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести