Home » Касами: Не е исклучено и јас да бидам кандидат за претседател на државата

Касами: Не е исклучено и јас да бидам кандидат за претседател на државата

by Журнал

Ако Арбен Таравари остане на ставот дека не е заинтересиран да биде кандидат за претседател на државата, тогаш таа трка, за коалицијата на опозициски партии на Албанците, ќе ја трча Билал Касами. Ова во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 го открива лично Касами, лидер на Движењето Беса.

– Првично беше разговарано да биде Таравари, но не е исклучено, има комбинации и јас да бидам, вели првиот човек на Беса.

Касами вели дека разговорот со Таравари на оваа тема не е завршен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More