Home » Касами: На албанците им треба промена

Касами: На албанците им треба промена

by Журнал.мк

Коалицијата ВРЕДИ оствари средби со дијаспората во Швајцарија и Германија. Билал Касами од Цирих рече дека за прв пат Албанците од Скопје, Приштина и Тирана се обединија за да донесат промени. Тој рече дека Тирана и Приштина утре во Владата на Македонија ќе имаат поддршка од ВРЕДИ.

„Денес сме овде поради друга причина. На Албанците од Македонија им треба промена повеќе од кога било. На Албанците им треба оваа корумпирана влада да си замине која направи милиони со злоупотреба на вашите средства. Им дадовте пари да се борат и да бидат слободни, тие ги злоупотребија и денес станаа милионери“, рече Билал Касами, ВРЕДИ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More