Home » Касами ќе биде НОСИТЕЛ ВО ИЗБОРНА ЕДИНИЦА 6 од здружената опозиција во албанскиот блок

Касами ќе биде НОСИТЕЛ ВО ИЗБОРНА ЕДИНИЦА 6 од здружената опозиција во албанскиот блок

by Журнал

Градоначалникот на Тетово и лидер на Беса, Биљал Касами ќе биде носител во изборна единица 6 за парламентарните избори од страна на здружената опозиција во албанскиот блок, односно од Европскиот сојуз за промени и Алијанса за Албанците.

Ова денеска го соопшти градоначалникот на Гостивар и актуелен лидер на Алијанса, Арбен Таравари кој ја промовираше својата кандидатура за претседател на Северна Македонија.

Таравари најави дека неговата кандидатура ќе ја поддржат албанската опозиција (Европскиот сојуз за промени) и АА.

Касами не коментираше, велејќи дека денеска приоритет е објавувањето на кандидатурата на д-р Таравари за претседател.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More