23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Караџовски заврши во болница поради коронавирусот

Најчитани вести

Претседателот на Комисијата за заразни болести Жарко Караџовски заврши во болница откако пред една недела имаше позитивен тест на коронавирусот и остана дома во самоизолација. Од Клиниката за заразни болести во Скопје потврдуваат дека докторот заедно со неговата сопруга се во добра здравствена состојба и се лекуваат само со лекови, без потреба од кислородна терапија.

Клиниката за заразни болести е полна, но модуларната болница во нејзиниот двор е затворена, а пациентите се дисперзирани на интерните клиники поради намалениот број на лица кои имаат потреба од хоспитализација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com