Home » Капитенот на Манчестер Јунајтед се сели во Саудиска Арабија за 100 милиони

Капитенот на Манчестер Јунајтед се сели во Саудиска Арабија за 100 милиони

by Lina Muslija

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш може да биде следата голема ѕвезда која ќе се пресели во Саудиска Арабија.

Анличаните тврдат дека Фернандеш сериозно ја разгледува опцијата за трансфер, бидејќи не е задоволен од тоа како се одвиваат работите на „Олд Трафорд“ и критиките кои ги добива.

Клубовите од Саудиска Арабија нема да штедат пари, Ал Хилал спремил понуда од 100 милиони евра за Манчестер Јунајтед.

Притоа, на Португалецот му нуди плата која тешко може да се одбие, но тешко е да се поверува дека „црвените ѓаволи“ ќе го пуштат на средина од сезоната.

https://x.com/Ekremkonur/status/1723988582082191764?s=20

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More