Home » Камила за здравјето на Чарлс: Добро е, но не ги следи советите

Камила за здравјето на Чарлс: Добро е, но не ги следи советите

by Журнал.мк

Британската кралица Камила за здравјето на својот сопруг, кралот Чарлс Трети во саботата рекла дека кралот е добро, но дека не мирува и дека не ги следи советите.

75-годишниот крал неодамна им се врати на кралските должности откога Бакингемската палата на почетокот на февруари објави дека му бил дијагностициран рак додека бил на третман за зголемена простата.

Тие не открија детали за видот на ракот или фазата на болеста.

Инаку, оваа година е многу тешка за британското кралско семејство. Не само кралот има здравствени проблеми, туку и принцезата од Велс, идната кралица, на која исто така ѝ беше дијагностициран рак по операција на абдоменот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More