32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Како последица од КОВИД-19 почина Др. Ненад за кој се собираа донации

Најчитани вести

Како последица од Ковид-19 почина Др. Ненад Панов од Кавадарци за кого се собираа донации за да може да се лекува на приватна клиника.

„На овој голем христијански ден, кога го славиме раѓањето на Исус, со неизмерна тага и болка ја имам непријатната должност да ви соопштам дека нашиот доктор, нашиот Нено, ја загуби битката со болеста. И покрај сите напори на медицинскиот персонал и Вашата несебична поддршка, нашиот колега веќе физички не е меѓу нас. Но, неговиот ведар дух ќе остане засекогаш меѓу нас. Ќе најдеме начини он да е крај вода, каде и да риболовиме. Ветуваме. Лесна му земја“, пишува во објавата на Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com