30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Како да ослабам без да ми се намалат градите? Одговорот на прашањето што ги мачи сите жени – можно е!

Најчитани вести

Секоја жена знае дека слабеењето, особено ако правите посериозно слабеење, значи и намалување на градите. Дали е можно да се избегне ослабување таму каде што не треба?

Експертите велат – потребна ви е специјална диета!

Ригорозните диети засновани на ограничувачки режими и поголемо слабеење за многу кратко време се најлошата опција, доколку сакате да ја задржите формата и полнотата на градите.

Секое брзо губење на тежината има исклучително негативно влијание врз состојбата на сврзното ткиво, со ослабување на тоа повторно и повторно. Резултатите се – зголемување на целулитот, стрии, како и губење на обликот на градите.

Првиот совет е да не го намалите драстично внесот на хранливи материи. Експертите сметаат дека диетата базирана на храна со намален гликемиски индекс е лесен начин за справување со вишокот тежина, без да се изгладнувате и без да воведувате драстични промени во вашата рутина.

Оваа диета не ветува непосредни резултати, но ќе ви даде сè што ви треба – ќе имате доволно сила да вежбате, да ја намалите желбата за слатки и што е најважно, да ги промените погрешните навики во исхраната што доведоа до вишок тежина.

Кои вежби се препорачуваат?
Не претерувајте на неблагодарна работа и во активности што вклучуваат скокање (вклучително и кик бокс), особено ако природата ве наградила со бујна биста, а за загревање подобро е да обрнете внимание на вежби за истегнување и јога кои ќе поштедат нежни лигаменти и ќе го подобрат снабдувањето со крв во мускулите. што значи дека ќе се подобри еластичноста на ткивото. Искачување, елипсовидна обука, возење велосипед исто така ќе биде добро за вас.

Обидете се да не претерувате со вежби со лице надолу (табли, склекови), особено ако носите корпи поголеми од Д. Направете вежби за зајакнување на градите и задолжително носете висококвалитетен градник кој ги поправа градите, прилагодени на големината (не смее да ги притиска градите).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com