27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Кајли Џенер за Божиќ носеше накит од десет милиони евра

Најчитани вести

Една од сестрите Кардашијан, Кајли Џенер, си купи накит вреден десет милиони евра, кој го носеше за време на божиќната забава на нејзината сестра Џенер Кардашијан.  Кајли го комбинираше зелениот дијамантски накит, со фустан од брендот Raplh and Russo.

Таа се сликаше заедно со нејзината ќерка Сторми Вебстер, која беше облечена во ист фустан.

„Ова е најубавата доба од годината. Фала Raplh and Russo, за овој прекрасен фустан“, напишала Кајли под фотографијата која за кратко време собра над осум милиони лајкови.

Кајли објави фотографии и покажа како ја уредила вилата од шест милиони долари во Хајден Хилс во Калифорнија. Таа изјавила дека годинава не претерала со украсувањето, туку дека се одлучила за едноставна варијанта. Се пофалила и со божиќните дрва високи и по 4,5 метри.

Текстот Кајли Џенер за Божиќ носеше накит од десет милиони евра е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com