Home » Каде е Скопје?

Каде е Скопје?

by Журнал

Денеска се празнува големиот христијански празник Богојавление-Водици и голем број на граѓани на ниските температури се искапаа во осветените води ширум државата. Во Скопје околу 160 учесници влегоа во осветените води на реката Вардар.

Иако во Скопје е магла и се чувствува загаден воздух голем број скопјани го проследија фрлањето на светиот крст. Сепак сликата на врвот на Водно е сосема поинаква, таму „владее“ сонцето а камерите на ЈСП Скопје покажуваат каков воздух дишат скопјани.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More