26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Kриумчар кој превезувал 12 мигранти предизвика несреќа во Солун

Најчитани вести

Автомобил во кој се превезувале 12 нелегални мигранти, управувано од 25 годишен странски државјанин, во близина на Солун, удрил во друго возило со резултат животот да го загуби 64 годишен Грк, возач на вториот автомобил, соопштија од грчката полиција, jави дописничката на МИА од Атина.

Сообраќајната несреќа се случила вчера наутро, откако криумчарот, кој според медиумите во Грција, е од Молдавија, поминал на црвено и удрил во другото возило.

25годишниот бил уапсен, а мигрантите пренесени во болница.

Од судирот била нанесена штета и на трето возило кое било на истата улица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com