10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Јувентус му го нанесе првиот пораз на Милан сезонава

Најчитани вести

Нема веќе непоразени екипи во Италијанското фудбалско првенство, откако синоќа Милан на домашен терен загуби од Јувентус со 3:1.

За „росонерите“ ова беше прв пораз по 16 натпревари оваа сезона.

Федерико Киеза беше двоен стрелец во гостинскиот тим, еднаш погоди Вистон Меккени. Голот за Милан го постигна Давиде Калабрија.

И покрај поразот, Милан е лидер на табелата со 37, пред градскиот ривал Интер кој има 36 и Рома со 33 бода.

Јувентус се наоѓа на 4. позиција со 30 бодови и натпревар помалку.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести