30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Јапонија: Рекорден број на новозаразени од корона вириус

Најчитани вести

Бројот на новоинфицирани од корона вирус во Јапонија денеска достигна рекордна бројка од 4.670, објави комерцијалната телевија НТВ.

Вкупниот број на заразени од почетокот на епидемијата во Јапонија изнесува 248.517 лица.

Јапонската Влада ја разгледува можноста за воведување вонредна состојба во и околу Токио, поради зголемување на бројот на случаи со корона вирус.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com