22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Јанушев: Фирмата за хеликоптерска итна помош ќе ја чини државата 72 милиона евра, Заев и Рашковски лажеа

Најчитани вести

Договорот на Зоран Заев и Драги Рашковски со новоформираната фирма „САРХЕМС“ ќе ги чини граѓаните 72 милиона евра, а нема да биде без никакви трошоци, како што лажеа, рече на прес-конференција генералниот секретар на ВМРО-ДПМЕ.

Станува збор за фирмата која беше избрана на повикот за јавно-приватно партнерство за хеликоптерска итна помош.

Јанушев презентираше барање од компанијата до Владата за носење на соодветна уредба со која што ќе се пропише прибирање на надоместокот од столбовите за финансирање, предвидени во договорот за јавно приватно партнерство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com