-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Jунајтед ја зголемува понудата за трансфер на Санчо

Најчитани вести

Манчестер јунајтед ја подобри понудата за трансфер за играчот за врска на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, објави Скај Спорт.

Според британскиот медиум, „црвените ѓаволи” нудат над 75 милиони фунти за 21-годишниот Англичанец. Првичната понуда на клубот беше 67 милиони фунти. Се известува дека германскиот клуб сака да добие 80 милиони фунти за фудбалерот.

Во сезоната 2020/21, Санчо забележа 38 настапи за Борусија, постигнувајќи 16 гола и 20 асистенции.

„Transfermarkt.com” ја проценува вредноста на играчот на 90 милиони фунти.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести