21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Извршители денеска излегуваат на протест против Владата

Најчитани вести

Извршители денеска излегуваат на протест против Владата која предизборно се подготвува да им ги укине скапите награди.

Протестот е официјално најавен и преку истиот извршителите сакаат да го изразат незадоволството од новиот тарифник кој го подготвува министерството за правда.

Она што е познато е дека тие на последното собрание се одлучија за денес да ги затворат канцелариите во знак на револт што им се намалува максималната награда која можат да ја наплатат при извршување од 1 000 на 300 евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com