Home » Израелската војска го потврди нападот од Иран

Израелската војска го потврди нападот од Иран

by Журнал.мк

Иран лансираше беспилотни летала кон Израел, изјави портпаролот на израелските одбранбени сили.

Портпаролот на ИДФ, Даниел Хагари, рече дека ја следат заканата во нивниот воздушен простор и додаде дека за заканата ќе бидат потребни неколку часа за да пристигне во Израел. ГПС нема да биде достапен во одредени области како дел од подготовките, рече Хагари, пренесе Си-Ен-Ен.

„Доколку откриеме конкретни закани кои имаат пократко време на пристигнување, веднаш ќе ве ажурираме“, рече Хагари.

„Бараме од вас да бидете внимателни и да ги следите упатствата на командата на Домашниот фронт. Ги разбираме овие закани и сме се справиле со нив во минатото“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More