Home » Изненадување од Мадрид: Ѓулер заминува?!

Изненадување од Мадрид: Ѓулер заминува?!

by Журнал

Taлентираниот турски фудбалер, Арда Ѓулер минатото лето пристигна во Реал Мадрид со големи очекувања, меѓутоа уште на почетокот се соочи со проблеми со повреди.

Медиумот „Релево“ сега пренесува дека Ѓулер е на излезни врати од Мадрид, наводно „кралевите“ сакаат да го испратат на позајмица каде што ќе собира иискуство по што може да се врати во шпанскиот гигант.

Очигледно ќе мора да почека за да го покаже својот потенцијал во Реал. Турскиот фудбалер ги помин младинските категории на Фенербахче пред да биде промовиран во првиот тим во 2021 година, две години подоцна потпиша за Реал.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More