Home » Измамени две кумановки – дале 8.000 за огревно дрво

Измамени две кумановки – дале 8.000 за огревно дрво

by Журнал.мк

На 28.10.2023 во 15.00 часот во СВР Куманово, 63-годишна жена од кумановско село пријавила дека таа и нејзина сосетка биле измамени од едно лице, информира МВР.

Според пријавеното, лицето дошло во дворот на нејзината сосетка и им понудило огревни дрва, по што двете му дале вкупно околу 8000 денари. Како што е пријавено, лицето ги зело парите и заминало, но не се вратило, по што сфатиле дека биле измамени.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More