Home » Изгоре автомобил и помошен објект во струмичко Муртино

Изгоре автомобил и помошен објект во струмичко Муртино

by Журнал

Во струмичко Муртино синоќа изгорел автомобил и помошен објект, информираа од ТППЕ Струмица.

Според информацијата од струмичките пожарникари, пожарот избувнал синоќа во 22:15 часот, а во гаснењето учествувале пет пожарникари со едно против пожарно возило.

Се додава дека пожарот бил во разгорена фаза и бргу по пристигнувањето пожарот е изгаснат и е спречено ширење кон останатите делови на објектот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More