-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Избрани најдобриот машки, женски и унисекс парфем за 2019 година

Најчитани вести

Читателките на порталот Фрагрантика, парфемската онлајн-енциклопедија, ги избрале најдобрите парфеми за 2019 година.

Најдобар женски парфем во 2019 година: Guerlain “Mon Guerlain Eau de Parfum Intense”

Парфемот припаѓа на групата ориентално-древни мириси чии горни ноти се лаванда, мандарина и бергамот, а во средните ноти роза, јасмин, ванила од Тахити и ванила од Мадагаскар.

Најдобар машки парфем во 2019 година: Tom Ford “Ombré Leather”
Смел и интензивен парфем чиј опоен мирис на кожа веднаш освојува.

Најдобар унисекс парфем за 2019 година: Chanel “Coromandel Parfum”
Поинтензивна инспирација која го истакнува раскошот на ориентално-дрвенестиот карактер на парфемот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com