Home » Избил пожар во близина на „Ист гејт“

Избил пожар во близина на „Ист гејт“

by Журнал.мк

Попладнево избил пожар во близина на трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје, информира Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Според првичните информации, гори ѓубриште зад трговскиот центар, при што се забележува чад.

Екипите на скопската Противпожарна бригада (БППЗ) се на терен.

Допрва се очекуваат дополнителни информации.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More