Home » Италијанскиот заводник Дамијано има нова девојка – американска актерка и пејачка

Италијанскиот заводник Дамијано има нова девојка – американска актерка и пејачка

by Журнал.мк

Италијанскиот заводник кој се прослави по победата на „Евровизија“, Дамијано Дејвид се почесто е во друштво на познатата актерка Доув Камерон.

Актерката е видена со Дамијано во Сао Паоло, Бразил како го напушта концертот на бендот „Манескин“ и заедно влегуваат во автомобил. Таа присуствувала и на концертот во Њујорк во септември.

Фронтменот на „Манескин“ претходно беше во врска со Џорџа Солери, а пред неколку месеци објави дека раскинале.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More