Home » „Истражувањето покажа – 75% од луѓето сметаат дека оваа влада не заслужува нов мандат“, вели Димитров

„Истражувањето покажа – 75% од луѓето сметаат дека оваа влада не заслужува нов мандат“, вели Димитров

by Журнал

Никола Димитров, поранешен министер и сегашен основач на невладината „Солуција“, во „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше за неодамнешно истражување кое покажува дека 75% од испитаниците сметаат дека оваа власт не заслужува нов мандат.

„Во истражувањето им беше поставено прашањето на испитаниците дали Владата заслужува нов мандат? Некаде околу 75% велат не, а 65% не веруваат дека сегашната опозиција ќе ги реши проблемите“, рече Димитров.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More