Home » Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

by Журнал.мк

Јавноста во Малави стравува дека потпретседателот на земјата Саулос Чилима можеби загинал кога неговиот хеликоптер принудно слетал во шумата Чикангава и не слетал на аеродромот Мзузу поради неповолни временски услови.

Порталот Малави24 јави дека потпретседателот Чилима бил во хеликоптерот на вооружените сили на Малави со кој патувал на погребот на адвокатот Ралф Касамбаре, пренесува Зимабабве мејл.

Откако не можел да слета на аеродромот Мзузу, хеликоптерот се обидел да се врати, но се стравува дека се урнал во областа на шумата Чикангава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More