Home » Исчезна 20 годишна девојка од својот дом во Мралино, таткото пријавил во полицијa

Исчезна 20 годишна девојка од својот дом во Мралино, таткото пријавил во полицијa

by Журнал.мк

Полицијата соопшти дека вчера во полициската станица во Петровец, било пријавено исчезнување на 20 годишна девојка од скопското село Мралино. Таткото го пријавил случајот, а исто така било пријавено дека најверојатно се наоѓала во Гостивар, кај нејзиното поранешно момче.

„Вчера во 20.00 часот во Полициското одделение Петровец, 51-годишниот Љ.Џ. од село Мралино, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка, 20-годишната В.Г. Според пријавеното, таа е најверојатно во Гостивар, кај нејзиното поранешно момче. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, стои во соопштението на МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More