31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Иранскиот лидер забрани увоз на американски и британски вакцини

Најчитани вести

Иранскиот врховен лидер, ајатолахот Али Хамнеи, и забрани на владата да увезува нови вакцини против коронавирус од САД и Велика Британија.

„Забранет е увоз на американски и британски вакцини во земјата. Ова им го кажав на официјалните лица, и јавно го велам сега“, рече Хамнеи во говорот што беше пренесуван во живо на телевизија, наведува „Ројтерс“.

„Ако Американците можеа да произведат вакцина, тие немаше да имаат такво корона-фијаско во нивната земја“, рече ајатолахот Хамнеи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com