32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Ирански воен авион падна во вулкан

Најчитани вести

Иранско воено летало се урна на планината Сабалан, во провинцијата Ардебил, потврди агенцијата ИРНА.

Спасувачки тимови се испратени во потрага за преживеани

Не е објавено за каков вид на летало станува збор, ниту колку луѓе имало на него.

Очевидци тврдат дека се работи за борбен авион на иранската војска и дека паднал во центар на вулкан кој не е активен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com