Home » iPhone 15 Pro Max го освои второто место на тестот на камерите на DXOMARK

iPhone 15 Pro Max го освои второто место на тестот на камерите на DXOMARK

by Журнал.мк

Со вкупно 154 бодови, iPhone 15 Pro Max се наоѓа на второто место, само два поени зад лидерот Huawei P60 Pro, но сепак сериозно го надминува iPhone 14 Pro Max

Набрзо по премиерата, iPhone 15 Pro Max се најде на тестовите на DXOMARK и сега знаеме како функционира неговата камера. Таа е најимпресивна досега кај смартфоните на американската компанија, но сепак тоа не беше доволно да го заземе првото место на рангирањето. Со оценка 154, iPhone 15 Pro Max се наоѓа на второто место, само два поени зад лидерот Huawei P60 Pro, но сепак сериозно го надминува iPhone 14 Pro Max, кој со 146 поени се најде дури на деветтото место во рангирањето.

DXOMARK посочува дека iPhone 15 Pro Max покажува одлични перформанси и при снимање фотографии и видео. Тестерите беа импресионирани од прецизната експозиција, светлите и живи бои и високиот контраст на снимката. Одличните перформанси продолжуваат и кај портретите, бидејќи уредот успева да фати мали детали и правилно да ги репродуцира тоновите на кожата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More