18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

iPhone 11 е издржлив колку и iPhone 11 Pro (ВИДЕО)

Најчитани вести

Популарниот YouTube канал JerryRigEverything, по iPhone 11 Pro моделот, на својот тест на издржливост го имаше и најевтиниот модел во новата линија на Apple – iPhone 11.

Дисплејот на iPhone 11 почнува да се гребе на шестото ниво на Мосовата скала, додека задната страна останува недопрена и не се свиткува под притисок (како и кај iPhone 11 Pro моделите). Рамката од нерѓосувачки челик на Pro моделот, сепак, е потешко да се изгребе отколку алуминиумската рамка на стандардниот iPhone 11 телефон.

Целосниот тест на издржливост, на кој е поглегнат iPhone 11, можете да го погледнете во горното видео. извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com