Home » Интернет измамници ја злоупотребија Миа Костова: Со измислено интервју продаваат чај за 2.400 денари

Интернет измамници ја злоупотребија Миа Костова: Со измислено интервју продаваат чај за 2.400 денари

by Журнал.мк

Интернет измамите кои во последниот период станаа почест начин за да се дојде до лесна заработувачка не престануваат. Се злоупотребуваат имиња на познати лекари, модели, музичари, се со цел да се продадат производи за слабеење или убавина, со сомнително потекло. Уште една јавна личност која се најде на мета на дрските измамници деновиве е инфлуенсерката Миа Костова, со која е објавено подолго интервју на веб страницата zaninferro.it, со бомабастичен наслов „Тој се издува пред моите очи! Миа Костова раскажа како ослабела 18 килограми за само два месеци и го покажа рамниот стомак“.

Но, ниту некој се издувал, ниту страницата на која е објавено интервјуто е електронски медиум, ниту пак интервјуто со Костова некогаш било направено.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More